Опис

LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS DERMO-PEDIATRICS SPF50+ ПРОМОТИВЕН СЕТ.

Сетот содржи:

1. LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS dermo-pediatrics млеко за осетлива кожа кај бебиња 50ml.

ANTHELIOS dermo-pediatrics. МЛЕКО ЗА ЧУВСТВИТЕЛНА КОЖА НА БЕБИЊА Многу висока заштита. UVB SPF 50+ / UVA Нова формула специјално развиена за чувствителна и кожа склона кон атопија на бебињата. Најдобро да се користи за бебиња постари од 6 месеци. За лице и тело. Хипоалергено. Тестирано под дерматолошки и педијатриски надзор. ТЕКСТУРА: Внимателно избрани состојки за да се обезбеди безбедност на чувствителната бебешка кожа. Формулата е збогатена со карите масло за дополнителен ефект на хидратација и смирување на кожата.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Не изложувајте ги бебињата и малите деца на директна сончева светлина. Заштитете ги од сонцето со капа, очила за сонце и маица. Дури и индиректно изложување на сонце е опасно. Овој производ не штити 100% од сонцето. Нанесете го производот на откриените делови на детето пред да го изложите на сонце. Нанесувајте го производот во поголеми количини и често за да одржите нивото на заштита (особено после потење). Избегнувајте нанесување на производот во пределот околу очите. Во случај на контакт со очите, добро исплакнете веднаш. Избегнувајте контакт на производот со ткаенини.

2. LA ROCHE-POSAY LIPIKAR SYNDET AP+ кремаст гел за миење 100ml.

Наменет за исклучително сува и иритирана кожа подложна на чешање и атопија.

Наменет за бебиња,деца и возрасни.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.