Опис

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct Дневен затемнет крем SPF50 + 50ml,

Дневен крем за сончање со висока заштита од ултравиолетови зраци, кој видливо ја коригира хиперпигментацијата. Формулиран е за чувствителна кожа, нерамни тонови на кожата и хиперпигментација.

Збогатен е со ниацинамид, процерад и минерални пигменти. Клинички докажано заштитува од изложување на УВ сонце и ја намалува појавата на пигментација, несовршености и нерамномерен тон на кожата.

За секојдневна употреба, нанесете на чиста кожа, на крајот од вашата рутина за нега на кожата, 30 минути пред изложување на сонце.

Исто така, се препорачува да се избегнува пределот околу очите.

50 ml

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.