Опис

LA ROCHE-POSAY ANTHELIOS UVMUNE 400 SPF 50+ хидратантен крем 50ml.

-со нов експлузивен филтер MEXORYL 400
Многу висока UVA/UVB заштита на лицето од сонце со хидратантна формула за сува до многу сува кожа.Специфично развиен за чувствителна кожа.Многу висока заштита која е ултра отпорна на вода,пот и песок.
Погодна за сите типови на кожа и сите фототипови.Немасна ултра удобна текстура.Против пецкање на очите.Без парфем.Хипоалергена фомула.Дерматолошки и алергиски тестирана на чувствителна кожа.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.