Опис

CICAPLAST GEL B5 содржи активни состојки комбинирани за да создадат стручна нега за обновување на кожата:

Инстантно смирувачко: [5% пантенол] + [Термална вода Ла Рош-Посај]
Помага за заздравување на епидермисот [Madecasoside] + [Бакар – Цинк – Манган] + [Хијалуронска киселина]
Незабележителен гел за масажа: [Текстура на силиконски гел збогатена со глицерин]

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ:
Нанесете секојдневно и втријте во кожата за да го подобрите изгледот на свежи лузни (по зараснување на раните или отстранување на конците).
Нанесете двапати дневно на суви места.
По дерматолошки процедури, следете ги препораките на вашиот дерматолог.
Не нанесувајте директно на скршена кожа.
Избегнувајте го пределот на контурата на очите.
ТЕКСТУРА
Пријатна текстура: незабележлива текстура, гел за масажа, нелеплив и лесен за нанесување.
Со термална вода La Roche-Posay.
КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ
CICAPLAST Гел Б5 промовира оптимално закрепнување на епидермисот: функцијата на кожната бариера брзо ја враќа својата ефикасност.
Збогатен е со мадеказозид, состојка со смирувачки својства и ја обновува бариерата на кожата; пантенол 5%, како и со комплекс бакар-цинк-манган.
Силиконскиот гел обезбедува удобен ефект на „незабележлив завој“.
НАУЧНИТЕ ФАКТИ
Цикапласт гел Б5 може да се користи за масажа на лузни
Масажата на лузни го помага процесот на заздравување:
– Заштитува комплекс од [Cu-Zn-Mn]
– ја остава кожата помека, помалку црвена и помалку болна

Масирањето на лузните може да се направи:
– по отстранување на конците и/или спојниците од шевовите
– на рана која е целосно затворена и не кине, а е измиена и исушена.
Масирање на веќе излечени рани (бидејќи козметичкиот производ не може да се нанесе на неизлечена кожа).

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.