Опис

LA ROCHE-POSAY CICAPLAST BAUME B5 SPF50 балзам со термална вода 40ml.

Чувствителна кожа. Површински иритации.
Обновува и смирува чувствителна кожа.
Превенција на црвени и кафеави траги од повреди и заштита на тетоважи.
• Не нанесувајте на оштетена кожа.
• Избегнувајте ги усните и пределот околу очите.
AQUA / WATER, GLYCERIN, SODIUM LAURETH SULFATE, PEG-200 HYDROGENATED GLYCERYL PALMATE, COCO-BETAINE, POLYSORBATE 20, PEG-7 GLYCERYL COCOATE, NIACINAMIDE, ACRYLATES, COPOLYMER, BUTYROSPERMUM PARKII BUTTER / SHEA BUTTER, CITRIC ACID, COCAMIDE MEA, DISODIUM EDTA, MANNOSE, POLYQUATERNIUM-11, SODIUM BENZOATE, SODIUM CHLORIDE, SODIUM HYDROXIDE, STYRENE/ACRYLATES COPOLYMER, VITREOSCILLA FERMENT.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.