LR Cicaplast levres

La Roche Posay Cicaplast Levres-Балзам за обновување на иритираните и испукани усни

485.00 ден

SKU: EPH_7177 Категории , , Ознака:

Опис

ЗАШТИТЕН ОБНОВУВАЧКИ БАЛСАМ
Овој обновувачки заштитен балсам го смирува, штити и обновува епидермисот на испукани и иритирани усни и други подрачја, благодарение на формулата со концентрација од 5% смирувачки и обновувачки пантенол, а збогатена со MP-липиди, активни состојки за хидратација, во револуционерна високо филмогена формула, пружа извонредно чувство на удобност и заштита.
За усните и други оштетувања, испукани и иритирани подрачја.
За деца и возрасни.
Нова генерација на заштитна текстура:
Заштитна текстура која штити од агресивни влијанија, обновува и смирува.
ИНОВАЦИЈА MP-липиди: Помага во обнова на заштитната бариера на кожата во различни димензии, заедно со [Пантенол 5%] за моментално чувство за олеснување.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.