La Roche Posay Effaclar промо сет

La Roche Posay Effaclar промо сет

2,890.00 ден

SKU: EPH_6679 Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Effaclar Duo (+)

40 ml

Поправа посилно изразени неправилности и настанати флеки. Ефективност и по 12 часа.

(*Инструментален тест, 43 доброволци) Против повторно настанување на неправилности.

Употреба:Да се нанесува на цело лице наутро и/или навечер откако ќе ја исчистите кожата со EFFACLAR пенастиот гел.

Одлична подлога за шминка.

 

 

Effaclar гел за чистење лице

Пенлив гел за чистење на мрсна, чувствителна кожа

За мрсна и чувствителна кожа.

EFFACLAR гел нежно ја чисти кожата благодарение на состојките за чистење на чувствителна кожа. Ги отстранува нечистотиите и прекумерниот себум оставајќи ја кожата свежа и чиста. Со смирувачка термална вода на La Roche-Posay, без иритации. – pH 5,5 – без сапун – без алкохол – без боја – без парабени

Употреба: Запенете го гелот помеѓу влажните дланки и нанесете на лицето нежно масирајќи ја кожата. Темелно исплакнете.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.