La Roche Posay Effaclar H Iso Biome + крема

La Roche Posay Effaclar H Iso Biome + крема

1,990.00 ден

Availability: Нема на залиха SKU: EPH_5931 Категории ,
Спореди

Опис

Смирувачка крема за чистење, против неправилности за лице и тело.

  • Тестирано на масна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата
  • Со термална вода La Roche Posay

Нежно ја чисти кожата и овозможува хидрираност во текот на 24 часа. Ја штити кожата од исушувачки ефект на чистење. Некомедогена формула.

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay – а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Пакување: 200 мл

За чувствителна кожа која е ослабена со третмани кои ја сушат кожата. Погодно и за кожа склона кон акни.

  • Многу смирувачка хидратантна нега против неправилности
  • Со термална вода La Roche Posay

Иновација: Aqua Posae Philiformis, единствена пробиотичка био маса од La Roche Posay – а позната по особини за зајакнување на бариерата на кожата, дел е од нежна формула која има физиолошка pH вредност.

Резултати: Моментално кожата е во голема мера смирена и хидрирана во текот на 48 часа. Ја обновува бариерата на кожата и намалува црвенило кое е поврзано со сувоста на кожата.

Неправилностите помалку се појавуваат. Појава на акни (-49%)*, митесери (-16%)* и намалени се трагите од неправилностите.

*Клинички резултати 43 испитаника, нанесување 2 пати дневно.

Текстура: немасна, нелеплива, некомедогена формула. Тестирано под дерматолошка контрола во комбинација со третмани кои многу ја сушат кожата.

Пакување: 40 мл

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.