effeclare gel micro pilling

La Roche Posay-Effaclar Micro-Peeling гел- Гел за чистење на кожа склона кон неправилности, за лице и тело 200 ml.

1,154.00 ден

SKU: EPH_5191 Категории , Ознака:
Спореди

Опис

Благодарениа на внимателно избраните состојки кој ја прават текстурата на кожата мазна,
EFFACLAR Micro-peeling гел интезивно ја чисти масната кожа,
длабоко ги блокира порите и го отстранува вишокот на себум.Ги намалува упорните и долготрајни неправилности вклучувајќи ги и дамките,и делува превентивно на повторување на неправилностите.
Прв La Roche-Posay производ за чистење формулиран со состојки кои ја чистат кожата и имаат микро-пилинг ефект. Делува против постојани неправилности и на вишокот себум и дава максимално пријатно чувство на кожата која е склона кон акни,дури и на телото.

Теститан под дерматолошка контрола.Хипоалергено.Физиолошка pH вредност.Тестиран на масна кожа сколона кон акни. Алерголошки тестиран

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.