Опис

Тројно дејство и исклучително висока ефикасност сo Hyalu B5:

Ги пополнува брчките и фините линии
Го враќа тонусот на опуштената кожа
Ја враќа хидрираноста на кожата

Што ја прави формулацијата безбедна, а особено ефикасна?

✓ ProXylane: активна состојка која длабински навлегува во кожата, обновувајќи го тонусот и природните контури
✓ Хијалуронска киселина: застапена во два вида; го стимулира создавањето на колаген и ја задржува потребната количина на вода во кожата, за свежина и младешки изглед
✓ Витамин Б5: ја обновува природната заштитна бариера на кожата
✓ Витамин Е: одличен антиоксиданс кој ѝ е неопходен на кожата
✓ Аденозин: ја подобрува ефикасноста на ретинолот

Текстура која лесно се впива и дава резултати по првото нанесување, особено во комбинација со  Hyalu B5 серумот.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.