Опис

Lipikar маслена купка-Масло за чистење на коѓа сколона кон атописки дерматит

200 ml.

Маслена купка за миење на телото што ги враќа липидите на кожата – Без иритации, без парабени. Ја штити кожата од исушување поради дејството на тврдата вода. Ги враќа липидите на кожата потребни за обнова на заштитната бариера на кожата.
Сува и непријатна кожа. За деца и возрасни.
Состојки за чистење избрани за оптимална толеранција. Неутрална pH вредност. Без сапун. Без алкохол. Без бои. Без парабени. Содржи ниацинамид за да се обнови заштитната бариера на кожата и да се смири чувството на затегнување и карите масло за интензивно враќање на липидите.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.