Опис

 

БАЛЗАМ КОЈ ГИ ВРАЌА ЛИПИДИТЕ НА КОЖАТА.

ДЕЛУВА ПРОТИВ ИРИТАЦИИ И ЧЕШАЊЕ.

Без парфеми, без парабени.

Многу сува кожа, иритирана кожа склона кон чешање, чувствителна кожа склона кон атопија. За бебиња, деца и возрасни. Моментално смирува.

Помага поретко да дојде до фази на влошување на сувоста на кожата.

Погодно и за кожа склона кон атопија и алергии.

Иновацијата произлегува од 25 години истражување:

LIPIKAR BAUME AP + со Aqua Posae Filiformis, нова активна состојка, помага да се дејствува на 2 одлучувачки фактори за кожата склона кон атопија:

помага во повторно воспоставување и стабилизација на рамнотежата на микробиомот на кожата, ја обновува и чува заштитната бариера на кожата.

Формулата е збогатена со: ниацинамид и карите масло (20%); содржи минимален број на состојки внимателно избрани заради нивната ефикасност и безбедност. НОВИ ТЕКСТУРА: Брзата апсорпција го олеснува и забрзува секојдневното нанесување. Немрсна, нелеплива формулација.

Употреба:Да се нанесува еднаш дневно на лицето и/или на телото. Многу сувата и иритирана кожа нежно мијте ја со производи без сапун како што е Lipikar Syndet.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.