Опис

Lipikar Lait Urea 5+ е високо апсорбирачко млеко за мазнење и смирување на кожата на телото кое го намалува перутењето и иритацијата на чувствителната кожа кај деца, возрасни и постари лица. Клинички тестирано на кожа склона кон сенилна ксероза, кератоза пиларис и псоријаза. Испитано под дерматолошка контрола и надзор.

Оптимална толеранција.

Брза апсорбирачка формула. Немрсна и нелеплива текстура која брзо се суши. Да се нанесува еднаш или двапати на ден со нежни масирачки движења, препорачано после миење.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.