Опис

Anthelios Oil correct е сончев заштитник со SPF50 + фактор кој ги намалува порите и ги коригира несовршеностите со ефект на матирање.

Дневен крем за сончање со висока заштита од ултравиолетови зраци.

Формулиран е за масна кожа, нерамни тонови на кожата и хиперпигментација. Збогатен е со ниацинамид, процерад и минерални пигменти.

Клинички докажано заштитува од изложување на УВ сонце и ја намалува појавата на пигментација, несовршености и нерамномерен тон на кожата.

За секојдневна употреба, нанесете на чиста кожа, на крајот од вашата рутина за нега на кожата, 30 минути пред изложување на сонце.

 

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.