Опис

LA ROCHE-POSAY RETINOL B3 SERUM 30ml.
Концентрат против длабоки бори.Обновувачко и регенерирачко дејство.
За длабоки бори,неизедначен тен,фотостареење
Серумот RETINOL B3 помага вашата кожа моментално да изгледа помазна и посјајна.
Кожата постепено ја враќа цврстината и се корегираат знаците на фотостареење:
Длабоки и тенки бори и неизедначен тен.

Како се аплицира:
Нанесте навечер на лицето и вратот.
Користете во комбинација со крема за сончање (СПФ >15).
Текстура:
Хидратантен флуид,свиленкаста,нелеплива текстура.
Клучни придобивки:
Уникатен регенерирачки серум збогатен со молекула против стареење,која го претставува златниот стандард РЕТИНОЛ (чист ретинол + ретинол со посетепено ослободување) во комбинација во витамин B3 за обновување на кожата.
Оптимална толеранција клинички докажана дури и на чувствителната кожа.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.