Опис

Rosaliac Uv riche -За чувствителна кожа склона кон купероза

40 ml.

Интензивна нега. Го намалува локализираното црвенило. Немрсен, освежувачки гел со течна текстура. Некомедогено. Хипоалергенско.
Поттикнува повлекување на локализирано црвенило и спречува повторна појава.
Ефикасно дејство против враќање на црвенилото.
За чувствителна, нежна кожа склона кон купероза и појачано црвенило.
Интензивен концентрат кој комбинира три активни супстанции за намалување на црвенилото со тоа што делува на самиот извор и спречува повторно појавување.
ИНОВАЦИЈА амбофенол: моќен растителен екстракт со висока содржина на полифеноли што ги стеснува крвните садови и ги зајакнува нивните sидови.
Невросензин како негувателна активна супстанција ја намалува појавата на црвенило.
Термалната изворска вода на La Roche-Posay делува против иритација и ги чисти запушените пори.
Херметичко пакување од новата генерација за високо прочистена формула.
Без конзерванси, парабени, алкохол, парфеми и бои.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.