dermalertgo fluid

La Roche Posay TOLERIANE Dermallergo fluide

1,890.00 ден

SKU: EPH_1873 Категории ,
Спореди

Опис

Лесна хидратантна течност TOLERIANE Dermallergo е наменета за секојдневна употреба на кожа склона кон алергии.
Веднаш хидрира и ги смирува иритациите на кожата. Со брза ефикасност против црвенило и повторна егзацербација.
Тестирано на кожа склона на алергија. Хипоалергична формула.

КАКО СЕ АПЛИЦИРА:
Нанесете на претходно исчистена кожа на лицето, околу очите и вратот, наутро и навечер.
ТЕКСТУРА
Ултра лесна и свежа текстура, со термална вода La Roche-Posay.
КЛУЧНИ ПРЕДНОСТИ
Лесна хидратантна течност за секојдневна употреба, за комбинирана до мрсна чувствителна кожа склона кон алергии. Ја комбинира нашата иновација Sphingobiome, бактериски екстракт кој ги подобрува функциите на микробиомот, Неуросенсин, моќен смирувачки агенс кој делува на знаците на иритација и чувствителност на кожата и термалната вода La Roche-Posay, која природно смирува и делува против иритација.

Погоден за кожа склона кон алергии и исклучително чувствителна кожа. Обезбедува хидратација 48 часа. Ја обновува и заштитува бариерата на кожата од првиот час по нанесувањето.*
*клинички тестирано на 24 кавкаски жени на возраст меѓу 18 и 65 години

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.