Опис

За чувствителна мешовита кожа.

Затегнување, пецкање, сувост, црвенило.
ЗАШТИТНА СМИРУВАЧКА ХИДРАТАНТНА НЕГА
Смирувачко и заштитно дејство: [Глицерин] Хидрира 48 часа, ја обновува и штити бариерата на кожата. [Витамин Б3] Интензивно смирува. [Термална вода на La Roche-Posay] ја смирува и ја намалува иритацијата на кожата.
Комплементарните состојки обезбедуваат пријатно нанесување и зачувување на квалитетот на формулата.0% мириси, 0% алкохол.
Некомедогено. Не-иритирачко / не-раздразливо. Висока толеранција, погодна дури и за бебиња. Кога кожата е чувствителна, неопходно е не само обновување на површинската бариера, туку и зачувување на нејзината микробиомна бариера – невидлива бариера која природно ја штити кожата.
– 48 часа хидратација. Ја обновува и штити бариерата на кожата.
Интензивно смирува. Ја смирува и намалува иритацијата на кожата. Ја ослободува кожата од затегнување, пецкање, сувост и повремено црвенило
•    Да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер.
AQUA / WATER, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, GLYCERIN, PROPANEDIOL, PENTYLENE GLYCOL, NIACINAMIDE, AMMONIUM, POLYACRYLOYLDIMETHYL TAURATE, CAPRYLYL GLYCOL, CITRIC ACID, XANTHAN GUM

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.