lacalut sensitiv

Lacalut sensitive-Паста за заби

180.00 ден

SKU: EPH_9344 Категорија Ознака:
Спореди

Опис

Ја намалува чувствителноста на забите, ја зголемува отпорноста на забната глеѓ кон киселини, заштитува од кариес.

Во кој случај Lacalut sensitive е вистинскиот избор за Вас – чувствителни заби кои реагираат со болна дразба при четкање, студено, топло, кисело, благо,парадонтопатија, соголени и издолжени забни вратови, доколку имате кариес, ако сте имале професионален третман за избелување на забите, или после чистење на забен камен, или  едноставно сакате заштитени заби.

Дополнителни информации

Brand

LACALUT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.