light degist

Light Digest Protein 500 gr.

900.00 ден

SKU: EPH_9836 Категории ,

Опис

Протеинот од сурутка Light Digest е сосема нова генерација протеини, формулирана за да се прилагоди на сите спортисти (почетници или искусни), но и на секоја активна личност. Конзумиран редовно после тренинг или како ужина во текот на денот, овој протеин од сурутка совршено ќе се вклопи во здрава и урамнотежена исхрана и ќе ви помогне да ги постигнете своите цели.

 

/ 20 g / 100 g
Energy 323 kJ/ 77 kcal   1614 kJ / 386 kcal
Fat 1,2 g 5,8 g
– Saturates 0,8 g 4 g
Carbohydrates 1,8 g 9 g
– Sugars 1,4 g 6,9 g
Fibers 0,6 g 3,1 g
Proteins 15,1 g 76 g
Salt 0,09 g 0,41 g
Inuline 200 mg 1000 mg
Chloride  (*10%) 80 mg
400 mg
L-Leucine (BCAA) 1638 mg 8190 mg
L-Valine (BCAA) 978 mg 4890 mg
L-Isoleucine (BCAA) 1002 mg 5010 mg
*Nutrient references values

Дополнителни информации

Brand

QNT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.