Опис

Без сапун, без парабени.
Нежно ја чисти и штити чувствителната кожа на целото семејство. Ја одржува физиолошката pH вредност на кожата. Не ги пецка очите.
Чувствителна и сува кожа на целото семејство. Бебиња, деца и возрасни. Погодно за скалпот на бебињата и интимниот предел.
Содржи смирувачки ниацинамид и карите масло што ги враќа липидите за обнова на бариерата на кожата.

Да се нанесува секојдневно на лицето и телото за хидратација на кожата. Нежно да се масира. Да се исплакне.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.