lipikar ap oil

La Roche Posay LIPIKAR HUILE LAVANTE AP+ BODY CLEANSING OIL

1,380.00 ден

Опис

Маслото за чистење Lipikar Huile Lavante AP+ е формулирано за сува до многу сува чувствителна кожа за нежно чистење на кожата без прекумерно триење. Формулата за чистење Lipikar содржи пребиотик Aqua Posae Filiformis за да помогне во ребалансот на микробиомот на кожата, бидејќи нежно ги отстранува нечистотиите и нечистотиите, а исто така ја штити кожата од ефектите на сушење на тврда вода.

Ова масло за чистење има ултра нежна формула збогатена со смирувачки ниацинамид и шеа путер што ги надополнува липидите за негувана кожа.

Маслото за чистење Lipikar Huile Lavante AP+ е погодно за целото семејство, од возрасни до деца и бебиња и не боде очи.

Дополнителни информации

Brand

LA ROCHE POSAY

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.