LIQUID ENERGY PURE 70 gr.

200.00 ден

SKU: EPH_4928 Категории ,

Опис

LIQUID ENERGY

+ НАТРИУМ + КАЛИУМ

ЈАГЛЕХИДРАТЕН ГЕЛ  ЗА СПОРТИСТИ СО НАТРИУМ И КАЛИУМ. БЕЗ ЛАКТОЗА, БЕЗ ГЛУТЕН, БЕЗ КИСЕЛИНИ, БЕЗ ЗАСЛАДУВАЧИ, БЕЗ ВЕШТАЧКИ БОИ, БЕЗ КОНЗЕРВАТИВИ!

Liquid Energy е концентриран гел со неутрален вкус, кој обезбедува енергија во течна форма. Цевката од 70 g содржи 210 калории чиста енергија. Производот е погоден за спортови на издржливост каде што е потребно постојано снабдување со енергија. Идеален е и за сила и тимски спортови како извор на енергија пред и за време на настапот. Комбинацијата на различни видови шеќери со различни гликемиски индекси помага да се обезбеди одржлива енергија. Калиумот придонесува за нормална мускулна функција.

Дополнителни информации

Brand

SPONSER

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.