Опис

Црниот дроб е најголемата лабараторија во човековото тело. Тој  е главниот орган за детоксикација одговорен за чистење на организмот од сите токсични супстанции кои се внесуват или се создаваат при метаболните процеси. Кога системот за детоксикација (црниот дроб) станува преоптоварен, токсините се акумулираат во организмот.

Современиот начин на живот доведува до големо оптеретување на црниот дроб. Со што се наметнува потребата од  поголема нутритивна поддршка, за негово оптимално функционирање.

Состав: Екстр. магарешки трн (силимарин) 500 mg, Екстр. од корен од глуварче 200 mg, Екстр. од корен од жолта шипка 200 mg, Екстр од куркумин 200 mg, Екстр. од артичока 200 mg, Холин цитрат 200 mg, Инозитол 200 mg, Таурин 200 mg, Метионин 200 mg.

** Не содржат квасец, глутен, пченица, соја, млечни производи, вештачки бои и ароми

** Додатоци во исхраната не треба да се користат како замена за разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Дополнителни информации

Brand

HEALTH AID

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.