Lysobact – Спреј

290.00 ден

Опис

Локален третман на акутни воспалителни заболувања на слузницата на усната празнина и грлото (стоматитис, гингивитис, афти). Помошен третман кај ларингитис или фарингитис.

Lysobact Spray се применува кај:

  • Болки во грлото – кај болно надразнето и воспалено грло
  • Воспаленија на крајниците
  • Воспаленија на голтникот
  • Воспаление на гингивите (gingivitis)
  • Воспаление на слузницата на устата (stomatitis)
  • Мали ранички на устата (afti)
  • Пред и по оперативни зафати (крајници, фарингс)
  • Кај повреди
  • Кај апсцеси
  • По вадење на заби

Lysobact Spray претставува практичен и современ фармацевстки облик на спреј со нова, единствена и подобрена формулација која содржи две активни кмпоненти во еден лек.

Lysobact Spray нуди избор помеѓу две единствени ароми: освежувачки вкус на пеперминт (го освежува здивот кој е чест пратечки симптом кај воспалителителните процеси во устата и грлото) пријатен, и благотворен вкус на анис (делува смирувачки на слузницата на грлото и устата, т.е го ублажува чувството на иритација и кашлање).

Пакување: 30 мл

Дополнителни информации

Brand

BOSNALIJEK

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.