MAGNETRANS Duo Aktiv 400 mg- Кесички

350.00 ден

SKU: EPH_1177 Категорија

Опис

Magnetrans  Duo -Aktiv, гранули за директна примена со моментално и постепено ослободување на магнезиум. Додаток на исхрана со магнезиум. Посебно погоден за примена кај дијабетичари.

За брз ефект, веќе во првите 15 минути од употребата.
Пријатен вкус на портокал и мента со 400 mg магнезиум во една кесичка.

  • придонесува за нормално функционирање на мускулите и нервниот систем,
  • придонесува за нормален енергетски метаболизам,
  • ги намалува исцрпеноста и заморот,
  • брзо ја намалува болката, при акутен напад на главоболка.
Magnetrans Duo-Aktiv 400 mg , гранулите за директна примена содржат:
  • 100 mg магнезиум од магнезиум- цитрат од кој брзо се ослободува
  • 300 mg магнезиум од магнезиум- оксид, од кој минерал постепено се ослободува.
  • Пакување: 20 ќесички

 

Дополнителни информации

Brand

HEMOFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.