-52%
maxuguard maski

MAXIGUARD 3 слојни заштитни маски

Original price was: 250.00 ден.Current price is: 120.00 ден.

SKU: EPH_6793 Категории , Ознака:
Спореди

Опис

Заштитете се со Максигард заштитните маски.
– Еднократни 3 слојни заштитни маски за лице (за возрасни и за деца)
– Висок степен на заштита – филтрација (BFE и PFE >95%)
– Еластични ластици за прицврстување (има и варијанта со врзување)
– Комфорен дизајн со прилагодлив адаптер за носот за прилагодување
– Лесни и пријатни за носење и дишење
– Хигиенско и практично пакување по 5/1 и 10/1 во целофан и 50/1 во ХК кутија
– Произведени по Европска норма EN14683
– CE цертифицирани

Дополнителни информации

Brand

MAXIGUARD

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.