METAPURE WHEY PROTEIN ISOLATE STRAWBERRY 2 KG

4,200.00 ден

SKU: EPH_4387 Категории ,

Опис

Metapure е исклучиво составен од ултрафилтриран изолат од сурутка благодарение на неговата висока технолошка метода за обработка на ултра-ниска температура. Без јаглехидрати и речиси и да не содржи лактоза, овој производ е и многу лесно сварлив.

Metapure Zero Carb е совршен производ за професионални спортисти и, во исто време, идеален додаток за спортски аматери кои сакаат да ја развијат и одржат својата мускулна маса. Неговата висока природно присутна содржина на BCAA помага да се забрза процесот на закрепнување по интензивна тренинг сесија.

/60 g /100 g
Energy 224 kcal (930 kJ) 374 kcal (1550 kJ)
Fat 0,6 g 1 g
– Saturates 0,4 g 0,7 g
Carbohydrates 1,7 g 2,9 g
– Sugars 1,0 g 1,6 g
Protein 54,4 g 90,7 g
Salt 0,26 g 0,45 g
L-Leucine (BCAA) 5712 mg 9520 mg
L-Valine (BCAA) 3354 mg 5590 mg
L-Isoleucine (BCAA) 3534 mg 5890 mg

Дополнителни информации

Brand

QNT

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.