Опис

Состав

единствена комплетна регенеративна формула за кожата, зглобовите, коските и мускулите благодарение на високата концентрација на екстрактот од гавез, етеричното масло од алгојски планински бор, екстрактот од арника и алантоинот
– гел формулација која веднаш по нанесувањето разладува (ментол), но секундарно силно загрева благодарејќи на состојките кои делотворно го стимулираат зголемувањето на циркулацијата (алгојски планински бор, камфор, рузмарин, жалфија)
– брзо и делотворно против болката: гавезот и алгојскиот планински бор во синергија, ефективно и по природен пат ги неутрализираат хормоните во ткивото, како и другите предизвикувачи на воспаление и болка
– благопријатен за кожата со додаток на пантенол и алантоин

 Фармацевтска форма

Гел

Дејство

Интензивен гел за масажа

Специјална козметика за зглобови и мускули, особено препорачана за спортисти и луѓе кои водат активен живот. Комплетен производ за секојдневна нега по напорен тренинг, а помага и за подобра подвижност при вкочанетост на грбот. Содржи оригинално етерично масло од алгојски планински бор, екстракт од гавез и пантенол, етерично масло од рузмарин и жалфија, екстракт од арника и камфор.

Употреба

По напорен работен ден или спортување, се нанесува и лесно се втрива на засегнатите места на нозете, рацете, грбот и рамената. Брзо се впива и не масти.

Предупредување:

Само за надворешна употреба. Да не се употребува во случај на преосетливост на состојките, појава на отворена рана или воспалителни промени на кожата, како и во близина на слузниците очи, нос и уста. По употребата да се измијат рацете. Да не се употребува кај доенчиња и мали деца.

Пакување:
Tуба x 100 ml.

Дополнителни информации

Brand

ALGA SAN

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.