Опис

Масло од црн дроб на бакалар 250мл

Möller’s е оригиналното норвешко масло од црн дроб на бакалар, патентирано од норвешкиот фармацевт Питер Молер во 1854 година, со цел да помогне да се одржи здравјето на генерациите што доаѓаат.
Möller’s е еден од најстарите норвешки брендови и еден од најстарите производи кои се продаваат во аптеките ширум светот. Овие факти се резултат на голема посветеност што ние во Möller’s ги сфаќаме сериозно.
Möller’s маслото од црн дроб на бакалар е природен извор на Омега-3, добиено од див арктички бакалар, уловен во најчистите ладни води на регионот Лофотен и Вестерален во Норвешка.
Möller’s содржи уникатна комбинација на природна омега 3 и витамини Д, А и Е – нутритиенти кои се особено важни за оптимален раст и развој и за одржување на нормално здравје.

Дозирање и начин на употреба:

Препорачана дневна доза за возраст од 6 месеци до 3 години: 2,5мл.*
Препорачана дневна доза за возраст од 3 години и возрасни: 5мл.*

* Наша препорака е да ја земете вашата дневна доза Möller’s наутро после појадокот за да бидете сигурни дека нема да ја заборавите вашата дневна доза Möller’s
* По отварањето производот да се чува во фрижидер и да се употреби во рок од 3 месеци.
* За употреба на Möller’s маслото од црн дроб на бакалар за бебиња кои се на исхрана со адаптирано или последователно млеко потребна е претходна консултација со лекар бидејќи адаптираното и последователното млеко во себе содржи витамин Д и ДХА есенцијални масни киселини.

Според препораките на производителот, Möller’s маслото од црн дроб на бакалар можат безбедно да го користат трудници, доилки и постари лица.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.