Опис

Спремни за вашата следна опсесија за нега на кожа? Веруваме дека токму таа опсесија ќе биде нашиот природен крем-мус за чистење со АНА киселини од бела рибизла. Нежно ја прочистува кожата и отстранува шминка без нарушување на природниот pH баланс на кожата. Уживајте во чистата, свежа и сјајна кожа на лицето што следува потоа.

ТИП НА КОЖА: Сите типови на кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Масирајте мала количина од производот на целото лице, исплакнете со вода. Избегнувајте контакт со очите.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, COCO GLUCOSIDE, COCAMIDOPROPYL BETAINE, ALCOHOL, GLYCERIN, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, DEHYDROXANTHAN GUM, RIBES RUBRUM (WHITE CURRANT) FRUIT EXTRACT, BENZYL ALCOHOL, LACTIC ACID, AROMA, SODIUM BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), POTASSIUM SORBATE, MICA ( CI 77019 ), LIMONENE.

Дополнителни информации

Brand

MOSSA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.