Опис

Пружете им неверојатна нега на вашите усни во текот на целата година, со овој сертифициран, природен балсам за усни. Формулиран со масло од боровница – полно со антиоксиданти, кое ги прави вашите усни мазни, хидрирани и долготрајно заштитени. Погоден е да го носите со вас и да го имате при рака, каде и да ве однесе денот.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете го рамномерно на усните и оставете го да делува.

СОСТОЈКИ (INCI):  RICINUS COMMUNIS (CASTOR) SEED OIL, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN OIL, VEGETABLE OIL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED WAX, ORYZA SATIVA (RICE) BRAN WAX, RHUS SUCCEDANEA FRUIT WAX, RHUS VERNICIFLUA PEEL CERA / RHUS SUCCEDANEA FRUIT CERA, CAPRYLOYL GLYCERIN / SEBACIC ACID COPOLYMER, PRUNUS AMYGDALUS (ALMOND) DULCIS OIL *, THEOBROMA CACAO (COCOA) SEED BUTTER *, TOCOPHEROL (VITAMIN E), AROMA / FRAGRANCE, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA) BUTTER *, DICAPRYLYL CARBONATE, OLEA EUROPAEA (OLIVE ) FRUIT OIL *, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), CI 77891 (TITANIUM DIOXIDE) ***, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) SEED OIL *, STEVIA REBAUDIANA EXTRACT, ALUMINUM HYDROXIDE, GLYCOLIPIDS, LIMONENE **.

Дополнителни информации

Brand

MOSSA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.