Опис

Вашата кожа ќе го цени тројниот ефект на оваа хидратантна крема!

  1. Формула со биоактивен комплекс од боровница и витамин Е кои длабински ја хидрираат кожата.
  2. Фрагментираната хиалуронска киселина овозможува помазен изглед на брчките.
  3. Антиоксидантите од боровница штитат од штетно околинско загадување и се борат со процесот на стареење.

Свиленкастата и лесна текстура лесно се апсорбира, оставајќи мазно чувство.

Резултати: 97% од жените почувствувале инстантен хидрирачки ефект. 87% ја почувствувале својата кожа помазна, позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: Препорачана за нормална, комбинирана и сензитивна кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат.

СОСТОЈКИ (INCI): AQUA, ALCOHOL, LAVANDULA ANGUSTIFOLIA (LAVENDER) FLORAL WATER, GLYCERIN, POLYGLYCERYL-3 METHYLGLUCOSE DISTEARATE, SIMMONDSIA CHINENSIS (JOJOBA) SEED OIL, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DECYL COCOATE, CETEARYL ALCOHOL, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRY) FRUIT EXTRACT, VACCINIUM MYRTILLUS (BLUEBERRIES) FRUIT OIL, SODIUM PCA, CELLULOSE, AROMA, STEARIC ACID, PALMITIC ACID, MICA ( CI 77019 ), XANTHAN GUM, ASCORBYL PALMITATE (VITAMIN C), TOCOPHEROL, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), SODIUM PHYTATE, SODIUM HYALURONATE, LACTIC ACID, LINALOOL, LIMONENE.

Дополнителни информации

Brand

MOSSA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.