Mossa- Хранлива дневна крема за сува и сензитивна кожа

Mossa- Хранлива дневна крема за сува и сензитивна кожа

980.00 ден

Категории ,
Кошничка
Спореди

Опис

Нахранете ја вашата кожа со оваа скапоцена крема со троен ефект!

  1. Формула со биоактивен комплекс од дива капина и витамин Ц, која ја храни и хидрира кожата.
  2. Фрагментираната хиалуронска киселина помага да се измазни појавата на брчки, предизвикана од дехидратација.
  3. Антиоксидантите од дива капина штитат од надворешни штетни загадувачи.

Кремавата и богата текстура ја храни и омекнува кожата, давајќи и мазно чувство.

Резултати: 93% од жените почувствувале инстантна хидратација. 89% ја почувствувале својата кожа позатегната и посјајна, по само 4 недели употреба.

ТИП НА КОЖА: За сува и сензитивна кожа.

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нежно нанесете на чисто лице и врат.

Дополнителни информации

Brand

MOSSA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.