Опис

Додаток во исхраната  за хидратација на спортисти
Мултикомплекс Спорт е додаток за спортистиза надополнување на електролитните загуби предизвикани од потење како резултат на извршената спортска активност. Покрај минералните соли на натриум, калиум и магнезиум и хлорид, тој исто така содржи и таурин, витамин Ц и коензим Q 10. Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес. Растворите на јаглени хидрати и електролити придонесуваат за одржување на перформансите на издржливост за време на продолжено физичко вежбање.

Како да се користи:

препорачливо е да се раствори содржината на 1 кесичка во 500 ml вода.

Предупредувања: производот треба да се користи како дел од разновидна и урамнотежена исхрана и здрав начин на живот.

Пакување: кутија со 10 кесички
Форма: грануларен

Тежина: 260 гр

Тежина на единицата: 26 гр

Дополнителни информации

Brand

ESI

Рецензии

Сеуште нема препораки.


Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.