Опис

Mustela заштитен витамински крем 50ml.

Заштитен витамински крем
Комплетна нега на кожата за пеленското подрачје. Секојдневно го спречува пеленскиот испит, веќе од првиот ден. Формулацијата е безбедна за пребдвремено родени бебиња.
1.    Спречува промени – Avocado Perseose
2.    Веднаш смирува –  Alacea Oxeoline
3.    Долготрајно зацелува – Sunflower oil destilate
+ цинк оксид за дополнителна заштита
– Начин на употреба: при секоја промена на пелените, нанесете подебел слој од заштитниот витамински крем на чисто и суво пеленско подрачје. Во случај на тежок пеленски испит кој не поминува побарајте медицинска помош. За надворешна употреба.
98% од состојките се од природно потекло. Не содржи парфеми и конзерванси. Хипоалергентна формула.

Дополнителни информации

Brand

MUSTELA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.