Опис

Neuron-B капсули x 30

Високи дози на витамини Б за здравјето на нервниот систем. Витамините Б1, Б6 и Б12 се неопходни за нормално функционирање на нервниот систем.

Што се Neuron-B капсулите?
Неврон-Б капсулите се додаток во исхраната со високи дози на витамини Б1, Б6 и Б12 за здравјето на нервниот систем.

Витамините Б1, Б6 и Б12 се неопходни за нормално функционирање на нервниот систем.
Неврон-Б капсулите се наменети за одржување на здравјето на нервниот систем.

Препорачуваме Неурон-Б за зголемена потреба од витамини Б (Б1, Б6, Б12).
Упатство за употреба
Земете 1 капсула на ден, со оброк.

Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Производот не е наменет за лица помлади од 14 години.

Луѓето кои земаат лекови, бремени жени и доилки треба да се консултираат со лекар пред да земаат.

Дополнителни информации

Brand

DIETFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.