Опис

Just Niacinamide 10% 30мл Серум за хидратација на лицето

Серум за хидратација на лице со ниацинамид – витамин Б3 кој помага телото и кожата да останат здрави. Помага во намалувањето на видливоста на недостатоците на кожата, го регулира лачењето на себум и ја прави кожата хидрирана. Ја зајакнува природната бариера на кожата, ја спречува загубата на вода и ја штити кожата од надворешни влијанија и иритација.

Производот е совршен за  сува, груба и нерамна текстура на кожата.

Погоден за сите типови кожа.
Не содржи парабени, минерални масла, конзерванси и парафин.

Комбинирајте со Revox Just: Хијалуронска киселина, витамин Ц и кофеин.

Доколку се користи во комбинација со JUST витамин Ц, треба да се примени во спротивниот дел од денот за да се избегнат несакани ефекти.

Употреба: ден ноќ 

Дополнителни информации

Brand

REVOX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.