Опис

Антисперпирантен спреј и мирис на стапалата, кој обезбедува заштита до 10 дена по само една апликација. Уникатниот механизам делува само на хиперактивните потни жлезди, без да влијае на целокупната терморегулација.Се користи според шема во согласност со ритамот на вашето тело.Ефикасен и економичен производ.Погоден за:- прекумерно потење и непријатен мирис- стапала / нозеДелување:- Заштитува од потење 10 до 14 дена- Ги отстранува непријатните мириси- Не ја нарушува терморегулацијата- Не остава дамки на облекатаКако да се користи:Пред прва употреба, измијте ги нозете навечер со вода и сапун и проверете дали се совршено суви, а потоа ставете го спрејот. Наутро исплакнете со вода. Повторете ја постапката 3 последователни вечери на здрава, измиена и добро исушена кожа.За да го задржите ефектот, тогаш аплицирајте еднаш на секои 7 до 14 дена според вашиот личен распоред. На пример, ако се појави потење на 10-тиот ден по првата употреба, ставете го производот еднаш на секои 9 дена.

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.