Опис

Додаток во исхраната со EPA и DHA омега-3 масни киселини. EPA (еикозапентаенонска киселина) и DHA (докосахексаеноична киселина) придонесуваат за нормална работа на срцето. Поволниот ефект се постигнува со дневен внес од 250 мг EPA и DHA.

Капсулите Омега 3 се наменети за здравјето на срцето. Тие придонесуваат за нормално функционирање на срцето, придонесуваат за нормално функционирање на мозокот и одржуваат нормален вид.

Поволниот ефект се постигнува со дневен внес од 250 мг EPA и DHA.

Производот е наменет за возрасни и деца над 6 години.

Пакување: 50 капсули

Дополнителни информации

Brand

DIETFARM

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.