Опис

OMEGA 3 Капсули

Есенцијално уживање за совршена хармонија на вашето тело. Омега 3 масните киселини имаат ја подобруваат работата на мозокот, ја зачувуваат меморијата, и ја спречуваат депресијата. Бројни студии покажаа дека омега-3 масните киселини (особено ЕПА и типот DHA) штитат од деменција и Алцхајмерова болест, и помагаат во зачувување на когнитивните функции и во староста. Бројни студии покажуваат дека со помош на омега 3 масни киселини се намалува ризикот од депресија.

Начин на употреба: 1 капсула на ден со повеќе течност

Дополнителни информации

Brand

Dr.VITON

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.