Опис

Omnikum Vitamin C 1000mg се таблети со Витамин Ц и екстракт од шипка. Во едно пакување има 75 таблети, доволни за 2 месеци и 15 дена.

Состав:

Витамин Ц ………………..1000 mg
Екстракт од шипка …………40 mg

Omnikum Zinc & Selenium таблети, 45 таблети.

Покрај Цинк и Селен, оваа Omnikum формула е надоградена со витамин А, B6, C, Е. Во едно пакување има 45 таблети, доволни за 1 месец и 15 дена. Треба да се чуваат на температура од 25°С, заштитени од светлина и на позиција недостапна за деца.

Селенот и цинкот се едни од најмоќните антиоксиданси кои придонесуваат во одржување на здрав организам. Селен и Цинк се важни минерали кои го зајакнуваат целиот организам.

Состав: Селен 195mcg, Витамин А (ретинилпалмитат) 801mcg, Витамин B6 (пиридоксин хидрохлорид) 2,09 mg, Витамин C (аскорбинска киселина) 91,08 mg, Витамин Е (D-алфа токоферолацетат) 10,07 mg, Цинк (од 123mg цинк глуконат) 15,13 mg.

Дополнителни информации

Brand

omnikum

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.