Опис

100% Whey Gold Standard од OPTIMUM NUTRITION е најпродаваниот протеин во светот последните години!

Предности и карактеристики на 100% Whey Gold Standard

*Докажан квалитет

*Прекрасен вĸyc

*Најпродаван суплемент во светот

*Само 4 грама јаглени хидрати во доза

*24 грама протеини во доза од 32 грама

*Забрзува покачување на мускулна маса

Состав

  • 24 g протеин во доза од 30 g
  • 100% од протеинот е од сурутка
  • 5.5 грама BCAA
  • 4 грама глутамин и глутамична киселина
  • “Златен стандард” за квалитет на протеини

Пакување: 2.3 kg

Дополнителни информации

Brand

Optimum Nutrition

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.