-19%
amino energy

ON Amino Energy аминокиселини

1,300.00 ден

Спореди

Опис

ON Amino Energy

Сите сонуваме за здраво тело со добра форма.

Карактеристики на Amino Energy од Optimum Nutrition:

Слободни аминокиселини – за брза качување на мускулна маса *;

-Подобро и побрзо закрепнување

Се користи пред, за време и по тренинг *;

Бета-аланин – за подолг трнинг со поголемо оптеретување *;

Присуство на природни стимуланси *;

Помага во синтезата на азотни оксиди *;

Само 10ксл. и 0гр. шеќери во доза;

Лесно се подготвува

Палување:270g /30 serv

Состав :

Енергтска вредност 126 kJ / 30 kcal
Шеќер 0.1 g
Витамин C 24 mg
Аминокиселини 5 g
L-глутамин 1000 mg
L-аргинин 500 mg
Таурин 500 mg
Бета-аланин 350 mg
L-тирозин 250 mg
L-хистидин 200 mg
L-лизин хидрохлорид 200 mg
L-леуцин 1000 mg
L-изолеуцин 500 mg
L-валин 500 mg
Кофеин 100 mg
Екстракт от зелен чај 100 mg
Екстракт от зелено кафе 25 mg

 

Дополнителни информации

Brand

Optimum Nutrition

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.