Опис

Osteocare Original е бр.1 формула за здравјето на коските во Обединетото Кралство и е научно развиена врз основа на најновите истражувања за да обезбеди богат извор на калциум и кофактори, вклучувајќи витамин Д кој помага со нормална апсорпција на калциум во организмот.
Osteocare Original содржи Д3 форма на витамин Д . Витаминот Д3, исто така познат како холекалциферол, која е форма на витамин Д, произведенa од страна на кожата изложена на сончева светлина. Д3 е најпосакувана форма на витаминот Д, бидејќи е специфична форма создадена во телото на човекот и затоа е многу поефикасна од Д2 којa се наоѓа во некои суплементи.

Дополнителни информации

Brand

VITABIOTIX

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.