PAVLE PAXI Балзам за плесно дишење

340.00 ден

Опис

Pavle Paxi претсвува комбинација на етерни масла од иглолисни растенија и медитерански билки во липофилна подлога, која се нанесува локално на градниот кош при првите знаци на настинка.

Испарувањето на свежата арома од мирта, ела и бор дејствува антиинфективно и доведува до ублажување на тегобите кои се јавуваат при потешкотии со горните дишни патишта. Павле е потполно природен и безбеден производ, наменет првенствено за децата.

  • етерни масла од мирта
  • ела
  • бор во концетрација помала од 1%

 

Не содржи ментол и камфор. Се препорачува негова примена и при “jet lag” пореметувањето кај децата, кога доаѓа до промена на ритамот на спиење, како резултат на промена на временските зони во текот на патувањето.

Дополнителни информации

Brand

EXPULMO Esenssa

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.