Опис

Peel2Glow-уникатна технологија иновативна формула

-третман за домашна употреба во само 2 чекора

-лесен за употреба
-резултати веднаш видливи
Чекор 1 PEEL-ексфолијација на површинскиот слој на кожа,отстранување на мртви клетки и нечистотии,овозможува активните компоненти на GLOW растворот полесно да пенетрираат во кожата.
Ph вредност 3,5
Состав:-гликолна и манделична киселина.
Чекор 2 GLOW- ја заштитува и хидрира кожата,ја подобрува нејзината структура и помага во изедначување на тенот.
Состав:вит.А;; вит Е;високо стабилизиран вит Ц и хидратантен комплекс.

Дополнителни информации

Brand

PEEL2GLOW

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.