Опис

Паста за заби (75 ml) за краткотрајна употреба (до 4 недели).

Активни состојки:

  • Хлорхексидин 0,09%
  • CITROX
  • Натриум флуорид 230ppm
  • Хијалуронска киселина
  • Ксилитол
  • PVP/PA
  • Полилизин

Пастата за заби PerioPlus+ Support е погодна за краткотрајна употреба. Со своите активни состојки и отсуство на содиум лаурил сулфат (SLS) овозможува успешно лекување со хлорхексидин. Заедно со течностите за испирање на устата PerioPlus+ овозможува идеална заштита за забите и непцата од орални заболувања.

Дополнителни информации

Brand

Curaprox

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.