Опис

Многу висока заштита, против црвенило, за изедначување на тенот.

-Многу висока УВА/УВБ заштита против штетните ефекти на сонцето (изгореници, алергии на сонце итн.)
-Намалува и спречува црвенило
-Заштитува од ризици од оштетување на клетките и предвремено стареење на кожата
-Го изедначува тенот благодарение на неговата природна боја
Некомедогено – Без парфем – Отпорно на вода

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Тип / Употреба

SPF, корективни креми

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.