Опис

Интензивен избелувачки концентрат против пигментации со високо технолошки витамин Ц.

-Намалува големина и интензитет на темните дамки
-Превенира појава на нови дамки
-Ја измазнува текстурата на кожата Рамномерен и осветлен тен (го враќа сјајот на кожата)
-Хидрира до 8 часа.

ако монотерапија, Pigmentbio C-Concentrate се користи во период од 1 до 3 месеци

  • Чекор 1 При првата употреба, притиснете го специјалниот канистер на пакувањето за да се ослободи чист витамин Ц. Отстранете го капачето и навртете ја пипетата. Протресете го пакувањето 10 секунди за да се измешаат состојките.
  • Чекор 2 Нанесете 5 капки секоја вечер на лицето и вратот, после чистење со Pigmentbio H2O или Pigmentbio Foaming Cream. Може исто така да се користи навечер во комбинација со Pigmentbio Night Renewer.
  • Чекор 3 За долготраен резултат, употребувајте по 1 месец, на секои 3 месеци.

Избегнувајте ја зоната околу очите. Следете ги инструкциите за употреба. Може да се појави пецкање поради механизмот на делување, но брзо ќе исчезне. Ако иритацијата продолжи, престанете да го користите производот и консултирајте се со вашиот дерматолог.

15 ml

Дополнителни информации

Brand

BIODERMA

Критики

Нема критики сеуште.


Само најавени корисници кои го купиле овој продукт може да остават коментар.